Nalewki

Więcej
2009/12/12 22:38 #302 przez greg
Replied by greg on topic O:Nalewki
Wina.... Hmmm.... mój żywioł...

Zdecydowanie Hiszpania i Włochy...

Do Francji powoli dojrzewam....

Dla odmiany czasem nowy świat...

Generalnie uważam, że nie ma złych regionów - są po prostu rózne...

Jeśli Hiszpania, to najchętniej rioja! Ulubiona bodega> EL COTO

Czerwone i białe prawie wyłącznie wytrawne.

Dla białego odstępswem od wytrawności jest u mnie alzacki riesling, gewuerztraminer, ewentualnie pinot gris lub silvaner...

O... O winach to ja mogę długo... I w różnych przedziałach cenowych.... Te najsmaczniejsze zazwyczaj i tak kosztują kilka Euro...
Reszta jest juz bardziej snobistyczna niż koneserska...

Może w ramach ogniskowego spotkania w cieplejszych klimatach mała degustacja?

W każdym razie zawsze chętnie służę radą i pomocą w doborze...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/12/13 10:17 #303 przez Ania
Replied by Ania on topic O:Nalewki
A ja wolę Nowy Świat. Ulubione Carmenere (chilijskie) - czerwone wytrawne, ale też aromatyczne. Zresztą u nas przewija się dużo wina, lubimy sprawdzać, eksperymentować. Całkiem przyzwoite wina można nabyć nawet za mniej niż 30pln.
Swego czasu bardzo interesowałam się winami - sporo czytałam (Parker itp.). Teraz z braku czasu poświęcam się jedynie domowym degustacjom ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/12/13 11:18 #304 przez Łukasz
Replied by Łukasz on topic O:Nalewki
Tak, myślę, że do 30pln to jest optymalna kwota jaką mogę wydać na wino ;)
A gdzie kupujecie owe trunki, możecie polecić jakiś sprawdzony sklep w okolicy?
Wiem, że Poznań itd, ale coś bliżej jest godne uwagi?

.?.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/12/13 12:01 #305 przez Ania
Replied by Ania on topic O:Nalewki
Gdzie... Cóż, do tej pory kupowałam w Łodzi w fajnym sklepie z winami, gdzie pani umiała doradzić, podpowiedzieć itp. Tutaj kupujemy w Carrefourze - stoisko z winami jest całkiem całkiem. Ostatnio mamy problem, co wybrać, bo wszystkiego już próbowaliśmy (z naszego zakresu cenowego rzecz jasna) W Kórniku całkiem niezły wybór jest w Polo Market. Aha, podobno w Puszczykowie jest salon z winami, jeszcze tam nie byliśmy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/12/13 12:33 #306 przez Jaga
Replied by Jaga on topic O:Nalewki
W Poznaniu na ul. 23 lutego jest świetny sklep tylko z winami i fachową obsługą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • JaroslawMalesinski
  • JaroslawMalesinski Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
Więcej
2009/12/13 12:58 - 2009/12/13 14:11 #307 przez JaroslawMalesinski
Replied by JaroslawMalesinski on topic O:Nalewki
Pięknie piszecie.
Ja dam się oskubać za odmianowo czyste Shiraz z Australii. W zasadzie bez znaczenia czy to będzie dolina Barossa , czy Hunter Valley. Te wina kocham za bujną i rozłożystą strukturę i aromat czarnej porzeczki pięknie wpasowujący się w smak drewna dębowego.
Popieram grega w opinii dotyczącej Rioja (nawet Reserva jest już pijalne przy niskiej cenie choć prawdę powie dopiero Gran Reserva) Pozwolę sobie na małą obserwację, wyjątkowo w tym wypadku kieruję się wiekiem, bo Rioja zdecydowanie zyskuje z czasem, a bywa,że w sklepach potrafi się zawieruszyć karton i trzeba go tylko odnaleźć.
Jeśli mam okazję zaszaleć to wybieram włoskie Barolo albo Brunello di Montalcino z Toskanii. A „od wielkiego dzwonu” Shery Fino z Jerez de la Frotera i okazjonalnie Vintage Port . Wyjątkowo tych ostatnich nie kupuję w markecie (zwykle Piotr i Paweł) ale w sklepie winiarskim. Do sklepu Jagi dodam adres na parterze Browaru-Półwiejska.

Na codzień pijam do posiłków spore ilości własnego wina - zwykle czerwone-wytrawne, ale do grilla w większym gronie i na świeżym powietrzu opracowałem własne półwytrawne, bo są bardziej uniwersalne i trafiają w gusta większej ilości gości.

nil nisi bene
Ostatnia2009/12/13 14:11 edycja: JaroslawMalesinski od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.146 s.