W dobie Internetu łatwiej jest znaleźć pensjonat na wakacyjny wyjazd albo hotel na krótki wypad weekendowy. Łatwiej i trudniej zarazem. Z jednej strony, możemy dotrzeć wszędzie, obejrzeć zdjęcia i położenie obiektu na mapie, a z drugiej – nie raz zdarza się, że informacje na stronie internetowej są nieaktualne lub nawet nieprawdziwe.

Wciąż najlepszym sposobem na sprawdzone lokum wyjazdowe jest tzw. poczta pantoflowa. Chcielibyśmy zapoczątkować cykl informacji o pensjonatach, hotelach, kwaterach i innych miejscach, które można polecić Mieczewiakom i nie tylko.

Piszcie i przesyłajcie sprawdzone miejsca – kilka zdań opisu, zdjęcia i namiar na stronę internetową wystarczą.

My tymczasem zaczynamy od kilku sprawdzonych przez nas miejsc:

Alpejski Dwór

Międzygórze – na letnie wakacje wybraliśmy malutką miejscowość, perłę Sudetów. O urokach Międzygórza można by napisać wypracowanie, ale my od razu przejdziemy do konkretu: Pensjonat Alpejski Dwór zachwycił nas.

Czytaj dalej...

Nostalgia w Ustce

Ustka – boicie się zatłoczonej Ustki, hasału i zatłoczonej plaży? Jest takie miejsce na obrzeżach Ustki, w dzielnicy Przewłoka, gdzie można wypocząć z dala od głośnych rozrywek.

Czytaj dalej...

Borne Sulinowo – Ośrodek Revital

Borne Sulinowo – Ośrodek Revital – Borne Sulinowo zauroczyło nas od pierwszych chwil. To miasteczko schowane jest wśród lasów niczym tajemnicza kraina. O jego historii na pewno słyszeliście, ale jeśli spodziewacie się zaniedbanego miasteczka, będziecie mile zaskoczeni. Jezioro, ścieżki rowerowe, odnowione budynki, historia i natura przeplatają się ze sobą. A co ze spaniem?

Czytaj dalej...