Śledząc rozwój naszego forum dyskusyjnego, a zwłaszcza wątków kulinarnych, można by zaryzykować stwierdzenie, że Mieczewo mogłoby się stać wioską samowystarczalną, gdyby co bardziej przedsiębiorczy mieszkańcy połączyli swe siły. Mamy tu specjalistów od wyrobu wina, nalewek i innych smakowitości na bazie alkoholu. Są też amatorzy wypieków wszelakich – tych słodkich i tych wytrawnych.

Wykraczając poza kulinaria, w mieczewskich „zasobach” mamy także poetkę i autorkę książek, fotografów oraz grono osób usportowionych, niektórzy z nich nawet z zacięciem ekstremalnym. Kilka z tych osób prezentowaliśmy w naszym serwisie. Jestem przekonana, że osób o ciekawych zainteresowaniach i umiejętnościach jest więcej i być może zechcą ujawnić się.

Taka jest idea miejsca „Inspiracje”, które chcielibyśmy zapoczątkować na stronie – opisywać pasje naszych mieszkańców, podsuwać pomysły i rozwiązania, które są ciekawe i mogą okazać się pożyteczne dla innych.

Drodzy mieszkańcy – jeśli znacie w swoim otoczeniu kogoś, kto ma ciekawe hobby, jeśli sami chcielibyście opowiedzieć o swoim bądź podsunąć jakiś ciekawy pomysł – koniecznie dajcie znać.

Sami mamy już na oku kilka osób, do których niebawem się odezwiemy :)

Jak przebiec 20 km na pustyni i przeżyć?

  • Łukasz
  • Kategoria: Inspiracje
  • Odsłony: 5670

Rafał mieszkaniec Mieczewa, który przebywa właśnie w cieplejszych krajach, przygotowuje się do półmaratonu. Warunki dla biegaczy są straszne i ekstremalne. Poniżej poradnik Rafała, jak biegać w tak trudnych warunkach, żeby sobie nie zaszkodzić i jednocześnie ukończyć wyścig.

Jeśli biegasz w temperaturze 15-20 stopni, to osiągając granice swoich możliwości zaczynasz mieć najpierw kłopoty z bólem mięśni, bo zwykle płuca i serce dają jeszcze radę. Większość treningu jest więc poświęcona na to, żeby mięśnie mogły pracować dłużej i szybciej, nie zakwaszając się.

Czytaj dalej...

Doskonałe wypieki domowe

  • Ania
  • Kategoria: Inspiracje
  • Odsłony: 4983

Dziś parę słów o jednej z mieszkanek Mieczewa, która choć nie należy do grona forumowiczów, zgodziła się na prezentację swoich wypieków na naszej stronie. Pani, o której piszemy, piecze od zawsze, co tydzień i za każdym razem coś innego. Gospodynie, które mają za sobą wiele lat praktyki, niechętnie eksperymentują, trzymając się sprawdzonych receptur. Tymczasem nasza rozmówczyni ciągle szuka nowych pomysłów, korzystając nie tylko z tradycyjnych książek kucharskich, ale i internetu.

Czytaj dalej...