List

Romek Kolankiewicz - prezes Stowarzyszenia Miłośników Mieczewa

Witaj Gościu,

Stowarzyszenie Miłośników Mieczewa „Mieczewo – nasze miejsce” skupia osoby, dla których nasza wieś w jakiś sposób nie jest obojętna. Jedni się tutaj urodzili inni tutaj zamieszkali a jeszcze są tacy, co tylko gościnnie nas odwiedzają, wszystkich łączy Mieczewo. Pola, lasy, łąki, spokojna zabudowa jednorodzinna z nielicznymi już, ale prężnie działającymi gospodarstwami rolnymi. Tutaj łatwo wypatrzeć o świcie sarny za oknem, tutaj budzą nas koguty a w lasach można spotkać nawet łosia. Na wyciągnięciu ręki mamy szeroki wachlarz możliwości aktywnego spędzania czasu, dlatego biegamy, jeździmy rowerami, pływamy, wędkujemy…

W 2012 roku powołaliśmy do życia Stowarzyszenie. Mamy na koncie wiele sukcesów, mamy nagrody i liczne projekty finansowe, ale najważniejsze, że w ramach działań, które inicjujemy spotykają się sąsiedzi, poznają się ludzie, poznajemy swoje historie. Od początku ideą główną, na której budujemy jest integracja mieszkańców Mieczewa, zabieganie o dobre relacje sąsiedzkie.

W historii naszej działalności, choć niedługiej, możemy zdecydowanie wyróżnić wzloty i upadki. Są pesymiści, którzy na podstawie uśrednień i różnych wzorców nie wróżą nam świetlanej przyszłości, słyszałem, że się „wypaliliśmy”. Jestem idealistą a ponieważ od początku istnienia Stowarzyszenia powierzono mi funkcję lidera, nigdy nie przestałem z optymizmem patrzeć do przodu i wierzę, że najlepszy czas mamy jeszcze przed sobą. W moim otoczeniu jest wiele wspaniałych osób, z których mądrości uczę się czerpać, jest wiele wspaniałych osób, na których mogę polegać. To buduje i daje siłę.

Zapraszam do włączenia się w nasze szeregi i do zobaczenia w Mieczewie.

z poważaniem

Prezes Zarządu

Roman Kolankiewicz