List

Romek Kolankiewicz - prezes Stowarzyszenia Miłośników Mieczewa

Drodzy Sąsiedzi,

Rok 2015 przywitał nas ogromnym wyróżnieniem, 16 stycznia podczas spotkania noworocznego organizowanego przez Starostę Poznańskiego Jana Grabkowskiego, Stowarzyszenie Miłośników Mieczewa „Mieczewo-nasze miejsce” otrzymało Nagrodę Starosty Poznańskiego 2014! Okazaliśmy się najprężniej działająca organizacją w Powiecie Poznańskim, to duża nobilitacja, jestem dumny z naszego osiągnięcia i cieszę się, że Mieczewo znalazło się w centrum zainteresowania władz samorządowych.

2014 rok był bardzo pracowity i owocny, tradycyjnie odbyły się wszystkie cykliczne imprezy cieszące się coraz większym zainteresowaniem daleko już poza granicami naszego sołectwa. Pozyskaliśmy środki zewnętrzne, dzięki którym do Waszych domów trafiła publikacja dokumentalno-historyczna „Byle wrócić na zagon ojczysty”, oraz zbudowaliśmy profesjonalny tor do gry w boule wraz z otaczającą go infrastrukturą. Jak zawsze włączyliśmy się w prace remontowe w budynku świetlicy maksymalizując efekty pracy, które głównie były finansowane z funduszu sołeckiego, od roku obiekt ten jest stale ogrzewany a od niedawna uruchomiliśmy nową toaletę i choć wymaga jeszcze sporego nakładu pracy, już wzbudza głosy zachwytu.

Należy wspomnieć, że włączyliśmy się bardzo aktywnie w ubiegłoroczne wybory samorządowe, czego efektem jest mój mandat radnego. Jeszcze raz dziękuję za zaufanie, wierzę, że jest to kolejna możliwość rozwoju dla naszej miejscowości.

W tym roku nie zabraknie planowych imprez, które już na stałe wpisały się w nasz kalendarz mieczewskich wydarzeń. Nie zabraknie też pracy. Gorąco zachęcam do aktywnego włączania się w działania społeczne. Każdy może pomóc!

Co nowego? Odsyłam do naszych planów, a jak życie pokazuje z pewnością jeszcze coś nas miło zaskoczy.

z poważaniem

Prezes Zarządu
Roman Kolankiewicz