Otwierając "Kącik braci mniejszych" pragniemy zachęcić do publikowania materialów o Waszych pupilach : psach, kotach, rybkach, żólwiach, kanarkach, chomikach, swinkach, myszoskoczkach  I innych zwierzętach, które rozjasniają I umilaja nam życie. O zwierzętach, które kochamy I przez które jestemy kochami. O zabawach, spacerach, problemach, o chwilach radosnych I ciężkich.

Czy na pewno wiesz jak głaskać psa?

Wielu z nas to miłośnicy zwierząt. Jedni lubią koty inni konie, chomiki, króliki a jeszcze inni kochają psy. Często wydaje nam się, że to jak zajmujemy się naszym pupilem jest na pewno właściwe, bo przecież on to lubi (merda ogonem, cieszy się itd.). Zwierzęta są bezgranicznymi przyjaciółmi - jeżeli komuś zaufają są w stanie wiele znieść. Nawet głaskanie po głowie, którego tak naprawdę nie lubią (przykład na zdjęciu wprowadzającym) traktować będę jako nagrodę.

Strach ma nie tylko wielkie oczy...

"Strach lub niepokój są dla zwierząt czymś więcej niż tylko problemem emocjonalnym. Mogą być powodem wielu poważnych zaburzeń zdrowotnych i sprzyjać wystąpieniu kilku innych. Lekarze weterynarii są zobowiązani dążyć do maksymalnego ograniczenia narażenia na sytuacje mogące powodować takie emocje u zwierząt w lecznicy oraz w domu."

Wolontariusze poszukiwani! :-)

Jeżeli nie są straszne Wam mrozy, błota i gruzy, lubicie spędzać czas na świeżym powietrzu, a przede wszystkim lubicie psy i chcielibyście pomóc nam w ich szkoleniu - zapraszamy do nas na treningi! To dzięki Wolontariuszom możemy szkolić psy do poszukiwania zaginionych osób i to oni budują, cegiełka po cegiełce, jakość pracy psa ratowniczego.

Czytaj więcej Komentarz (1) Odsłony: 1060

Malutek cz.1

Hej, jestem Malutek.   

Tak woła na mnie Pańcia. Właściwie jestem Malti. Jak zwał tak zwał ważne , że w ogóle ktoś mnie woła.  W schronisku mieli serce, ale musieli je dzielić na …… psów. A ja nie tylko jestem mikrus, ale mam dopiero 1 roczek. Bardzo chcę chodzić na spacery i poznawać świat. A kraty bardzo mi ograniczyły widzenie świata. I ten świat był w taki dziwny rzucik. Ludzie to nazywają kratką czasami szkocką. Może Szkoci to taka rasa w kratkę ? Nie wiem bo w schronisku nie było żadnego Szkota.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1722

Megi moja historia

Tylko tyle i aż tyle.

Tym razem na poważnie. A nawet bardzo poważnie.

Megi nazywana też przeze mnie Perełeczką. Zresztą zasłużenie , a nawet z marginesem niedoszacowania.

Ale od początku.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 2540

Starszyzna

Dzisiaj odbiegam od prawie tradycyjnego tematu czyli Avila. Aviś ma się dobrze, ale zagroził mi, że jak zrobię sobie z jego życia dziennik to ze stresu będzie jadł dwa razy więcej. Więc chwilowo odpuszczam.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 2735

Nasz nowy sąsiad

Pewnego ranka spostrzegłam blisko ogródeczka lekko rozkopaną ziemię.  No cóż, pomyślałam, Avil uczy się zakopywać kromki chleba „na zaś”. Zachwycona nie byłam, ale to nie koniec świata. Mała korekta i rozwiążemy problem.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 2386

Szkolenia psa : praca czy zabawa ?

Ano,  jedno i drugie. Wszystko  zależy od podejścia w zestawie człowiek – zwierzę, organizacji kursu i umiejętności trenera. Jeżeli lubimy towarzystwo własnego psa, cieszy nas jego i nasz rozwój oraz polubimy odrobinę aktywności to wspólna zabawa. Jeżeli ktoś myśli, że pracuje się tylko nad pupilem to się głęboko myli. Pies i jego Pan to naczynia połączone, ze wzajemnym oddziaływaniem zarówno ze smyczą jak i bez. Z własnego doświadczenia wiem, ze pies szybciej uczył się pewnych elementów niż ja. Omalże, ku uciesze mojej amstaffki musiałam zdać się na lekcje indywidualne dla mnie i korepetycje.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 2337