Mieczewski Hufiec wyszedł w pole...

W sobotę 12 marca o godz. 14:00, Mieczewski Hufiec Miotający gościł w Klubie Jeździeckim JUKS w Mieczewie. Dzięki uprzejmości Pana Prezesa , mogliśmy skorzystać z hali ujeżdżalni, pod dachem której nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu Petanque - 2016.

Choć wiosenne słońce nie przebiło się przez chmury, to i tak przybyła dość spora grupa sympatyków, a całe spotkanie zaliczyć można do nadzwyczaj udanych.

Jak to już w tradycji Mieczewa bywa, zanim przeszliśmy do rozgrywek meczowych, uczestnicy rozpoczęli huczne otwarcie od degustacji znakomitych ciast i przepysznych czarnuszkowych bułeczek, popijając je wykwintnym winem lub ( dla kierowców ) herbatą i kawą. Odpowiednio wzmocnieni ( głównie procentowo ) przystąpiliśmy do podziału drużyn i na trzech „plażowych” torach ruszyliśmy do rozgrywek, którym towarzyszyły wielkie emocje i jeszcze większa zabawa. I o to chodziło!

Zaprezentowane zostały także materiały reklamujące klub, w tym flagi, koszulki, chorągiewki.

W przerwach między poszczególnymi meczami, gracze nadal posilali się wypiekami i upajali smakiem wina, które z racji niezbyt wysokiej temperatury powietrza, szybko zostało przetworzone w grzańca.

Mecze odbywały się na poważnie choć wyniki nie były specjalnie starannie rejestrowane, jako że główną ideą było zachęcenie nowych osób do wstąpienia do drużyny. Efekt został osiągnięty i kolejni zawodnicy zasiliły nasze szeregi. Sezon rozpoczynamy w składzie 16 osobowym (w tym jedenaście, które wystąpiły o licencje Polskiej Federacji Petanque). Mecze zakończyliśmy przy sztucznym oświetleniu, a cała impreza zakończyła się około godziny 20:00.

Niniejszym sezon 2016 uważamy za otwarty

– o naszych sukcesach będziemy informować na bieżąco.

Najbliższe zawody to VI Ogólnopolskie Halowe Grand Prix pod patronatem Starosty Leszczyńskiego rozgrywane w Boszkowie 20.03.2016r. Mieczewski Hufiec Miotający staje do boju wsparty gościem z Jedliny, w sile trzech drużyny, w konkurencji dubletów. 

Zdjęcia by Rysiu Cz.