Reportaż z Festynu w Mieczewie

Każdy bez względu na wiek fantastycznie się bawił. Dla przybyłych gości czekał suto zastawiony stół. Nie zabrakło pysznych ciast, ciasteczek, mufinek, czy chleba ze smalcem.

Wszystko przygotowane przez mieszkańców Mieczewa, na których zawsze możemy liczyć podczas przygotowywania takich imprez.

Animatorki prowadziły konkurencje sportowe oraz zabawy, w których mogły uczestniczyć nie tylko najmłodsi, ale także rodzice. Na koniec festynu każdy otrzymał specjalny medal na pamiątkę spotkania.

Staramy się, aby na naszych „mieczewskich” imprezach wszystkie atrakcje były zawsze darmowe. Dzięki Stowarzyszeniu Miłośników Mieczewa, wsparciu Mosińskiego Ośrodka Kultury, a także środkom z funduszu sołeckiego oraz pomocy OSP w Mosinie nasze dzieci i tym razem mogły bez ograniczeń wyszaleć się na dmuchańcach, w basenie z piłeczkami, piłkach wodnych czy skacząc na eurobungy. Kto się już zmęczył mógł bez limitu uraczyć się słodkościami w kawiarence mieszkańców.

Stoisko z watą cukrową i popcornem, którego nie mogło zabraknąć na festynie rodzinnym cieszyło się także sporym zainteresowaniem.

Pogoda była jak na zamówienie, gorąco i bardzo słonecznie. Dopiero pod wieczór na horyzoncie zaczęły pojawiać się ciężkie deszczowe chmury z których spadł deszcz na szczęście obyło się bez wielkiej ulewy jak to miało miejsce w Kórniku i okolicach.

Fotoreportaż, za który bardzo dziękujemy wykonała Pani Małgorzata Sobczak zajmująca się m.in. fotografią kobiecą, dziecięcą, ciążową i ślubną.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy.

Przy okazji chciałabym zwrócić uwagę, iż było nas zdecydowanie za mało do pomocy. Mam nadzieję, że w przy kolejnych naszych spotkaniach integracyjnych znajdzie się nas znacznie więcej. Pamiętajmy, że nic o nas bez nas. Myślę, że warto się wspierać, zwłaszcza jeśli chodzi o naszą małą wyjątkową i niepowtarzalną społeczność. Do zobaczenia … w sklepie u Marioli czy na spacerze ;)