Szeroko na Wąskiej (petanque) 2016

XII edycja plenerowej imprezy Szeroko na Wąskiej w Mosinie odbywała się pod hasłem "Parasole". Jednak Mieczewo prezentowało się po raz drugi z rzędu jako miejsce, które promuje sportowy tryb spędzania wolnego czasu, ze szczególnym naciskiem na petanque.

W zeszłym roku sygnalizowaliśmy zamiary utworzenia sekcji petanque przy naszym stowarzyszeniu. W tym roku z dumą prezentowaliśmy naszą sekcję "Mieczewski Hufiec Miotający, która została formalnie powołana 2015-11-23 i zgłoszona w Polskiej Federacji Petanque.

Odwiedzający nasze stoisko mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat tej gry, obowiązujących zasad, dotknąć "kulek" różnego typu, a także zaczerpnąć wiedzy, gdzie można pograć w petanque w naszych okolicach. Z dumą prezentowaliśmy naszych zawodników w barwach klubowych, którzy mają już za sobą nie jedne rozgrywki w tym międzynarodowe. Zainteresowani byli zarówno starsi i młodsi odwiedzający.

Jak na sportowo - to nie mogło zapomnieć akcentu naszego cyklicznego biegu HEKATOMBA (www.hekatomba.pl). Kilku chętnych wyraziło duże zainteresowanie startem w tej nietypowej imprezie. 

Mamy nadzieję, że dzięki naszej prezentacji znajdą się kolejni miłośnicy sportu, którzy zamiast siedzieć w domu przed telewizorem wspólnie ze znajomymi będą się dobrze bawić grając w petanque np. na naszym mieczewskim bulodromie.


Tradycyjna fotorelacja:

  • Brak komentarzy