Doskonałe wypieki domowe

Dziś parę słów o jednej z mieszkanek Mieczewa, która choć nie należy do grona forumowiczów, zgodziła się na prezentację swoich wypieków na naszej stronie. Pani, o której piszemy, piecze od zawsze, co tydzień i za każdym razem coś innego. Gospodynie, które mają za sobą wiele lat praktyki, niechętnie eksperymentują, trzymając się sprawdzonych receptur. Tymczasem nasza rozmówczyni ciągle szuka nowych pomysłów, korzystając nie tylko z tradycyjnych książek kucharskich, ale i internetu.

Widać, że pieczenie jest dla niej pasją, bo wszystkie z czterech ciast, które pojawiły się w czasie naszej rozmowy na stole, bez wątpienia wymagały wiele czasu i wysiłku. Pozwoliłam sobie wziąć po kawałku ciasta, aby zrobić im sesję fotograficzną. Ciężko było skupić się na zdjęciach, bo widok świeżych wypieków mocno drażnił zmysły, ale po skończeniu sesji, eksponaty zostały zjedzone. Ciasta były pyszne i choć mogły tak nie wyglądać – lekkie. Naszym faworytem został sernik. Niebo w gębie!

Jeśli ktoś z Was, czytelnicy, nie ma talentu bądź czasu na pieczenie, a chciałby spróbować do niedzielnej kawki czy przy okazji świąt lub przyjęcia naprawdę dobrych, domowych wypieków, możemy skontaktować z przedstawioną tu mieczewianką. Nasza lokalna znawczyni wypieków to osoba, którą warto znać, jeśli mamy już dość kupnych, często przesłodzonych i opartych na sztucznych składnikach wyrobów cukierniczych.

A na zachętę – kilka fotek bardzo smacznych wypieków z Mieczewa rodem.

  • Brak komentarzy