Pierwsza publikacja z serii "Biblioteka mieczewska"

Już jest !!!

Drodzy Mieszkańcy Mieczewa,

do Waszych domów trafiła już zapewne nieduża książka. Jest to wydana staraniem Stowarzyszenia Miłośników Mieczewa „Mieczewo-nasze miejsce” publikacja dotycząca naszej wsi.

Traktuje ona o mieszkańcach parafii Bnin, którzy brali udział w I wojnie światowej.   Nakład został przygotowany w związku ze 100-leciem wybuchu wielkiej wojny. Zarząd Stowarzyszenia życzy Państwu przyjemnej lektury. Z książką można także się zapoznać klikając na  poniższe łącze. 

P.S.

Będziemy wdzięczni, jeśli oceniając pozytywnie ten rodzaj aktywności lokalnej, wesprzecie Państwo nawet drobną darowizną nasze Stowarzyszenie.

Gospodarczy Bank Spółdzielczy nr konta - 26904800072001001246630001   

Pozwoli to na kontynuowanie działalności wydawniczej stowarzyszenia. Jeśli ktoś niemieszkający na stałe w Mieczewie jest zainteresowany otrzymaniem tej publikacji prosimy o kontakt mailowy.

Gdyby jednak publikacja  Państwa nie zainteresowała, prosimy o jej zwrot do kącika bibliotecznego w świetlicy wiejskiej. Niestety nakład jest skromny i dla zainteresowanych osób spoza Mieczewa mamy tylko nieliczne, wolne egzemplarze.

Plików:
pdf.png Byle wrócić na zagon ojczysty 1.0 HOT

Data 27-10-2014 12:22:20 Wielkość pliku 1.92 MB Download 2 253 Pobierz

2015.01.08

Drodzy Mieszkańcy Mieczewa,

Dziękuję za słowa uznania, pochwały i uzasadnioną krytykę, z jaką spotkała się ta publikacja. Zdecydowanie oceny pozytywne stanowiły większość.smile

Z redakcyjnego obowiązku zamieszczam poniżej tabele, które stanowią uzupełnienie zebranego materiału oraz sprostowanie błędów. Uzupełnienie stało się konieczne, gdyż badanie zawartości pruskich list strat sporządzonych już po zakończeniu I wojny światowej, a także list internowanych w obozach jenieckich oraz list zaginionych, pozwoliło na ustalenie personaliów wielu kolejnych mieszkańców naszej parafii, którzy byli poszkodowani w jej trakcie. Niestety materiały te opracowałem już po oddaniu tekstu do druku i nie zostały uwzględnione w publikacji.

Nowe informacje w tabelach oznaczone są kolorem czerwonym.

Dodatkowo zamieszczam tabelę zawierającą informację o mieszkańcach Konarskiego pod Śremem oraz Kadzewa koło Śremu. Te dane nie dotyczą mieszkańców naszej okolicy, ale ze względu na potencjalną możliwość pomylenia tych miejscowości z tymi leżącymi w naszej parafii postanowiłem je zamieścić. Te informacje wyróżnione są kolorem niebieskim.

pdf.png Uzupełnienie 1.0 HOT
Data 09-01-2015 12:29:40 Wielkość pliku 180.62 KB Download 1 610 Pobierz