Fabisiak Tomasz

Komitet wyborczy: KWW Ludzi Niezależnych

Szanowni Państwo,

Mieszkańcy gminy Mosina

Sprawa: PODANIE O PRACĘ.           

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi przedstawiam swoją kandydaturę na stanowisko Burmistrza Mosiny. Do aplikowania na to stanowisko skłania mnie z jednej strony pragnienie dalszego rozwoju zawodowego, zdobywania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji oraz podejmowanie nowych wyzwań, a z drugiej – możliwość wniesienia istotnego, wymiernego wkładu w rozwój gminy, w której mieszkam.

W obecnej firmie pracuję od 19 lat. Od stycznia 2009r. pełnię funkcję dyrektora oddziału w Poznaniu. Praca na tym stanowisku stworzyła mi możliwość poznania, mechanizmów planowania i rozliczania wyników, a przede wszystkim zarządzania szeroko rozumianym procesem sprzedażowym. Wzbogaciła także moją wiedzę w zakresie standardów obsługi klientów. Praca w banku nauczyła mnie wytrwałości, współpracy z ludźmi, kierowania się w tej współpracy zasadami etyki zawodowej.

Charakteryzuje mnie determinacja w systematycznym poszerzaniu wiedzy i rozwoju kompetencji oraz realizacji zadań na założonym poziomie. Wyróżnia mnie otwartość na zmiany, których jestem orędownikiem i aktywnym uczestnikiem, potrafiącym jednocześnie przekonać do nich innych. Posiadam zdolności zarządzania na wszystkich dotychczasowych zajmowanych stanowiskach analizy, planowania, organizacji i kontroli zadań.

Do tej pory nie pracowałem w urzędzie i nie pełniłem żadnej funkcji w samorządzie, co uważam za swój atut, który będę starał się wykorzystać w celu współpracy ze wszystkimi ugrupowaniami działającymi na terenie gminy Mosina.

Jak zamierzam kierować urzędem miejskim? Odpowiedź jest prosta – po pierwsze nie szkodzić. Nie mam żadnej swojej „ekipy”, dla których musiałbym szukać stanowisk. Jako menedżer cenię: szczerość, uczciwość, determinację w dążeniu do założonego celu, systematyczność, dobrą organizację, kreatywność, otwartość na zmiany, zaangażowanie, umiejętność okazywania szacunku i tego będę oczekiwał od pracowników urzędu.

Ważny jest dla mnie zrównoważony rozwój całej gminy, ale najważniejsze to realizowanie marzeń jej mieszkańców. Celowo nie wymieniam konkretnych planów, jakie chciałbym realizować gdyż jestem świadomy konieczności współpracy ze wszystkimi. Jestem pewny, że razem możemy wiele, ale tylko wtedy, gdy osiągniemy kompromis. By nastąpiły zmiany musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Już dzisiaj zachęcam do skorzystania z możliwości komunikacji z burmistrzem za pomocą poczty e-mail czy spotkań osobistych. Z przyjemnością będę odpowiadał na wszystkie Państwa zapytania. Oczekuję z Państwa strony zaangażowania w sprawy dotyczące naszej gminy i jej mieszkańców.

Dla siebie - chciałbym zarabiać przynajmniej na dotychczasowym poziomie, a swoją pracą chciałbym zasłużyć na szacunek mieszkańców gminy Mosina. Z czystym sercem mogę przytoczyć cytat z najważniejszej dla mnie księgi. Fragment Pisma Świętego, który wybrałem to: „nie przychodzę, aby mi służono, lecz przychodzę by służyć

Świadomy wysokich wymagań kwalifikacyjnych i oczekiwań, jakie stawiane są przed burmistrzem, oddaję do Państwa dyspozycji swoją wiedzę i doświadczenie, zdobyte w trakcie dotychczasowej pracy. Mam nadzieję wykorzystać z sukcesami dla gminy posiadaną oraz nowo nabytą wiedzę. Zwracam się do państwa indywidualnie gdyż to od Państwa zależy wybór najlepszej kandydatury „by w gminie żyło się lepiej”, „bo Mosina jest najważniejsza”.


Curriculum  Vitae

Dane osobowe

Imię i nazwisko: Tomasz FABISIAK

Data urodzenia: 30.09.1973r.

Adres zamieszkania: Krosinko gm. Mosina

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stan cywilny żonaty (troje dzieci)

Wzrost 170 cm

Doświadczenie zawodowe

2009 – do dziś

Dyrektor

PKO BP S.A. Oddział 25 w Poznaniu

2008 - 2009

Naczelnik WOK

PKO BP S.A. Oddział 1 w Luboniu

2004 - 2008

Kierownik ZKD

PKO BP S.A. Oddział 1 w Luboniu

2004 - 2004

Specjalista

PKO BP S.A. Oddział 24 w Poznaniu

2002 - 2004

Kontroler rozliczeń pieniężnych

PKO BP S.A. Oddział 24 w Poznaniu

1996 - 2002

Agent PKO BP S.A.

Przedsiębiorstwo wielobranżowe

1995 - 1996

Inspektor

PKO BP Oddział 19 w Poznaniu

1992 - 1995

Właściciel

Przedsiębiorstwo wielobranżowe

Wykształcenie

2000-2002

Magister

WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA I BANKOWOŚCI w Poznaniu

na kierunku: Zarządzanie i marketing,

1992-1995

Licencjat

WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA I BANKOWOŚCI w Poznaniu

na kierunku: Zarządzanie i marketing,

1988-1992

Sprzedawca – magazynier

LICEUM ZAWODOWE w Śremie

Umiejętności

 • umiejętność rozpoznawania potrzeb klientów i budowania z nimi długofalowych relacji
 • motywacja i nastawienie na realizację wyznaczonych celów
 • umiejętność zarządzania zespołem pracowników i ich skutecznego motywowania
 • umiejętność planowania i organizacji pracy
 • samodzielność, ale i umiejętność  pracy w zespole
 • decyzyjność, komunikatywność
 • cechy charakteru: inicjatywa, samodzielność, łatwość nawiązywania kontaktów,
 • prawo jazdy kat. A,B

Hobby/ pasja

 • Różne formy aktywności sportowej: bieganie, pływanie, jazda na rowerze
 • Podróże
 • Majsterkowanie
 • Praca w ogrodzie
 • Brak komentarzy