Wybory samorządowe - szansa dla Mieczewa

Już wkrótce zadecydujemy kto będzie  gospodarzem w naszej gminie, powiecie i województwie.

W tym roku będziemy głosować na Radnych w okręgach jednomandatowych. Jest to bardzo dobra informacja dla Mieczewa. Oznacza, że  w okręgu obejmującym Mieczewo i Radzewice na pewno jedna osoba dostanie się do Rady Gminy. Głosowanie odbędzie się 16-go listopada, w lokalu wyborczym w świetlicy wiejskiej w Mieczewie, w godzinach 7:00 - 21:00.

W naszym okręgu wyborczym mamy dwóch kandydatów na radnych. Pierwszym z nich jest Roman Kolankiewicz – kandydat niezależny, wystawiony przez Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Miłośników Mieczewa oraz pani Anna Małgorzata Kubiaczyk z Radzewic - reprezentująca dotychczasowe władze gminy czyli KW Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska.

Na nas spoczywa odpowiedzialność, aby pójść na wybory i aktywnie realizując swoje prawo wyborcze oddać właściwy głos. Wydaje się, że po raz pierwszy w historii mieszkańcy Mieczewa porozumieli się ponad podziałami i wspólnie wystawili do wyborów jednego kandydata. Co ważne, kandydat z Mieczewa jest niezależny i nieuwikłany w żadne dotychczasowe układy gminne. Rodowity mieczewianin i aktywny społecznik - wykorzystajmy tę szansę!


Równolegle do wyborów do Rady Gminy w szranki staną również kandydaci na stanowisko Burmistrza Gminy:

Fabisiak Tomasz z Krosinka – KWW Ludzie Niezależni

Falbierski Jerzy Sławomir z Mosiny – KW PSL

Krzyżanowski Waldemar Andrzej z Daszewic – KW Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska

Mieloch Przemysław Stanisław z Mosiny – KWW Razem dla Gminy

Ryś Jerzy z Mosiny – Stow. na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Twardowska Małgorzata z Daszewic – KW Stow. „Praworządna Gmina”

O ile wybór naszego radnego wydaje się dość oczywisty, to jednak kandydaci na burmistrza i ich stosunek do spraw Mieczewa jest wielką niewiadomą. Enigmatyczne programy wyborcze oraz do niczego nie prowadzące spotkania z mieszkańcami nie wróżą dla nas rewolucyjnych zmian na lepsze…

Stowarzyszenie Miłośników Mieczewa we  współpracy z portalem internetowym mieczewo.com podejmie próbę „odpytania” kandydatów na temat przyszłości naszej wsi. 

Zachęcamy do śledzenia naszego portalu mieczewo.com, gdzie na bieżąco będziemy publikować artykuły dotyczące wyborów.

 • Nooooo, szału nie ma :(

  Fabisiak Tomasz z Krosinka – KWW Ludzie Niezależni
  -wybór na Burmistrza mógłby zachwiać Bankiem PeKaO BP S.A. – to by była niepowetowana strata dla tego banku !
  Falbierski Jerzy Sławomir z Mosiny – KW PSL
  -zwolennik rozwoju Mosiny – szkoda że nie rozwoju Gminy Mosina. No i ta sugestia o przejściu do Kórnika – Ktoś o tym wspominał? Czyżby Mieczewo było dla Mosiny ciężarem – trzeba zgłębić tą myśl.
  Krzyżanowski Waldemar Andrzej z Daszewic – KW Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska
  -jakże pięknie naobiecywane – zupełnie jak cztery lata temu ! :D
  Mieloch Przemysław Stanisław z Mosiny – KWW Razem dla Gminy
  Szkoda, że się tak słabo znamy – jest potencjał i widać zdrowy rozsądek. Trzeba pogadać z kandydatem.
  Ryś Jerzy z Mosiny – Stow. na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej
  - Hmmmm - trzeba się lepiej przyjrzeć. Tu by się też przydało spotkać oko w oko - trzeba wysłać wici do NASZEJ RADNEJ - może sobie o nas przypomni. No i ten piękny pies….
  Twardowska Małgorzata z Daszewic – KW Stow. „Praworządna Gmina”
  -bardzo ładne zdjęcie, no naprawdę szczere gratulacje.

  0 Lubię
 • Spece od PR kandydata Krzyżanowskiego zapomnieli w haśle o znakach interpunkcyjnych :)
  Hasło powinno być zapisywane: DIALOG DZIAŁA ? - NIE !

  1 Lubię
 • Moim zdaniem energia mieszkancow bylaby najlepiej zainwestowana, gdyby ja poswiecic na odlaczenie Mieczewa od gm mosina i przylaczenie do gm kórnik.
  Dla mosiny jestesmy ciezarem i wrzodem na d..., nam rowniez po drodze do mosiny (po odbior listu poleconego trzeba zasuwac 17 kilometrow - to szyderstwo). Wszystko co sensowne i po drodze dzieje sie w Korniku (zakupy, szkoly, komunikacja ....). Historia tez wskazuje gdzie nasze miejsce - nalezymy do parafii w Bninie k Kornika, a nie w Mosinie.
  Tutaj
  http://kornik.e-mapa.net/
  widac ze wystarczy pociagnac granice po prostej od Hubow Mieczewskich do Dworzysk ....

  Na kogokolwiek sie zaglosuje, dostaniemy to co zawsze - kosc ogryziona wczesniej przez wszystkie inne wsie po drodze ...

  H

  Komentarz ostatnio edytowany około 6 lat(a) temu przez Adminek
  0 Lubię
 • Zgadzam się. Po prawdzie należy stwierdzić, że Mosina nie radzi sobie nawet ze swoimi problemami. Komiczny Odcinek Cykliczny pt "założymy wam gaz i wodę", trwa trochę za długo. Jedno i drugie dobro ma charakter podstawowy. Rodem jestem z wioszczyny w powiecie kościańskim liczącej 60 dymów i może ze 250 dusz. Mieliśmy wszystkie możliwe media. Wybierając Mieczewo na swoją kolejną małą ojczyznę olałem głosy rozsądku, które wskazywały, że jest do czarna dziura infrastrukturalna, przekonany, że w gminie graniczącej z Poznaniem braki w mig zostaną usunięte. No i teraz mam ) Obawiam się jednak, że dla Kórnika też możemy być jedynie peryferyjną dziurą ..)

  0 Lubię