Studnia. I co dalej?

  • Piotr Kaczmarek
  • Kategoria: Dom i ogród
  • Odsłony: 6348

Z wodą w Mieczewie jest kłopot – to już wiemy. I jak sobie z tym radzimy? Ja poniżej opiszę moje doświadczenia.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 6348
Czytaj więcej Komentarz (14) Odsłony: 14414

Problem skoszonej trawy

  • Adminek
  • Kategoria: Dom i ogród
  • Odsłony: 8376

Mulczowanie - rozwiązanie problemów ze skoszoną trawą.

Na naszym forum jesienią został poruszony problem - co zrobić ze skoszoną trawą, jak jej się pozbyć, zutylizować, jak ją wykorzystać itd.
Minął pierwszy sezon - jakoś sobie poradziłem z problemem - jednak przed kolejnym latem mam obawy, czy kompostowanie trawy się sprawdzi, czy zabawa w koszenie trawnika nie zamieni się w uciążliwy obowiązek itp.

Czytaj więcej Komentarz (1) Odsłony: 8376

Mulczowanie w praktyce

Przyszedł czas, aby teorię przełożyć na praktykę. Po odkryciu funkcji mulczowania postanowiłem znaleźć odpowiednią kosiarkę spełniającą moje wymagania, czyli posiadającą wspomnianą funkcję. Przez chwilę przyglądałem się rozwiązaniom, które miały tylko tą funkcję - ewentualnie można było skorzystać z wyrzutu bocznego i późniejszego zebrania skoszonej trawy.Jednak najlepszym rozwiązaniem wg mnie było znalezienie maszyny uniwersalnej. Okazało się, że są kosiarki trzyfunkcyjne: koszenie ze zbieraniem skoszonej trawy, koszenie z bocznym wyrzutem i koszenie z mulczowaniem (specjalna przystawka). Wiedziałem, że kupno taniej chińszczyzny w markecie odpada.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 7991