Światłowód w Mieczewie

W piątek 19.07.2019 o godzinie 18:00 w świetlicy wiejskiej w Mieczewie odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy INEA w sprawie światłowodu.

W toku przeprowadzonej dyskusji ustalono:

 1. Mieczewie w ramach projektu POPC który gwarantuje darmowe przyłączenie po podpisaniu dwuletniej umowy z INEA przyłączonych może być około 130 domów (lista w załączeniu) co oznacza, że około 90 gospodarstw domowych nie jest objętych projektem POPC. Ponieważ istnieją przypadki kiedy na jednej ulicy pominięto niektóre punkty adresowe to może się zdarzyć, że ostateczna lista adresów objętych POPC zostanie poszerzona. Ostateczną listę opublikujemy na stronie.
 2. Od tygodnia w Mieczewie pracuje handlowiec INEA który odwiedza nasze domy, można podpisywać z nim listy intencyjne które sa tożsame z zamówieniem przyłączenia
  1. W liście intencyjnym określamy zakres abonamentu który będzie w dwuletniej umowie
  2. Minimalny abonament to opłata miesięczna za 300 Mb/s internetu 74,90zł + 25zł opłaty jednorazowej
  3. Abonament w trakcie trwania umowy można zmieniać na wyższy, można dołączyć inne usługi jak np. multiroom (dekodery do kilku telewizorów w domu po sieci LAN lub WIFI) czy PVR (poszerzone nagrywanie) dla TV, kartę SIM do telefonu albo pakiet antywirusowy na dwa urządzenia.
  4. Dla przyłączeń w ramach projektu POPC można zawrzeć umowę abonamentową również z firmą ORANGE
  5. Abonament jesteśmy zobowiązani płacić najpóźniej 3 miesiące po włączeniu usług.
 3. Realizacja i uruchomienie sieci w Mieczewie jest przewidziane na październik 2019
 4. W pierwszej fazie zostaną doprowadzone do ogrodzenia przewody z 50m zapasu.
 5. Następnie skontaktuje się z nami monter który w umówionym terminie wykona przyłącze do domu oraz przygotuje sieć w domu aż do uruchomienia zamówionych urządzeń.

Domy nie objęte projektem POPC

Na spotkaniu przekazano przedstawicielowi INEA listę 13 ulic w Mieczewie które w ogóle nie zostały uwzględnione w projekcie POPC.

INEA przygotuje ofertę przyłączenia tzw. „komercyjnego” dla grup sąsiadujących ulic. Kalkulacja opłacalności przyłączenia dla INEA będzie wyglądać w przybliżeniu następująco na przykładzie:

 1. Mamy 4 ulice na których stoi 10 domów
 2. Opłacalność przyłączenia tej grupy będzie możliwa przy uzyskaniu przez dwa lata abonamentu miesięcznego łącznie o wartości przykładowo 2000zł co daje średnio abonament na dom 200zł miesięcznie.
 3. Po przeprowadzeniu rozmów z właścicielami nieruchomości okazuje się, że jedna osoba nie jest zainteresowana przyłączeniem, 3 osoby deklarują abonament 284,90zł a 6 osób deklaruje abonament 194,90zł co daje łącznie sumę 2024,10zł i oznacza, że inwestycja może być zrealizowana.

O kolejnych etapach inwestycji i negocjacjach z INEA będziemy informować na stronie. Szczegółowe informacje można uzyskać u sołtysa 513001349.

Plików:
pdf.png Inea - lista ulic HOT
Data 20-07-2019 21:01:06 Wielkość pliku 33.62 KB Download 927 Pobierz