Szeroko na Wąskiej - na sportowo - 2015

Ten krótki reportaż został napisany z rekordowym opóźnieniem - już za dni kolejna edycja, relacja z poprzedniego roku dopiero dziś. Niestety możliwości redakcyjne są ograniczone, a rzeczy "ważny" nigdy nie brakuje.

Podczas XI edycji Szeroko na Wąskiej Mieczewo przedstawiło się na sportowo, pomimo tego, że tematem wiodącym były kapelusze. Przybliżyliśmy odwiedzającym, że nasza wieś sportem stoi :). Na jednej z pierwszych wystaw, na której się pojawiliśmy, pokazywaliśmy naszych biegaczy i udział w różnych biegach w jakich biorą udział. Tym razem prezentowaliśmy HEKATOMBĘ - bieg Przyjaciół Mieczewa, który w 2015 nabrał profesjonalnego wymiaru. Więcej na temat tej szczególnej imprezy znajdziecie na stronie www.hekatomba.pl

Jednak bieganie nie jest obecnie niczym odosobnionym. Za to nasza sekcja petanque promuje sport, który nie jest tak powszechny jak piłka nożna itp. Dzięki Jarkowi, który kilka lat temu zaczął naszą mozolną edukację w tym temacie - dziś mamy profesjonalny zespół z licencjami zawodniczymi, którzy w dumny sposób reprezentują Mieczewo na zawodach nie tylko w całym kraju, ale także za jego granicami. Na Szeroko na Wąskiej przedstawiony został projekt logo, które znalazło się już na wszelkich materiałach promocyjnych (koszulkach, banerach itd.).

Nie tylko w Mieczewie promuje się zdrowy tryb życia. Po raz pierwszy wystawialiśmy się z naszymi sąsiadami z Radzewic, którzy prowadzą rodzinną wypożyczalnię kajaków (www.kajakidudek.pl), zapewniając doskonałą zabawę na wodzie zarówno dużym i małym wodniakom.

Podczas całodziennej prezentacji kolekcjonerów i hobbystów odbywały się także różne występy i koncerty. Należy zwrócić uwagę na naszą mieszkankę Sylwię Ufnalską, która w wspaniały sposób dała próbkę swoich możliwości wokalnych - brawo !!!

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z XI edycji Szeroko na Wąskiej:

  • Brak komentarzy